Dzisiaj odpuść trening na dworze – smog!
Złe informacje docierają z całej Polski: normy jakości powietrza w wielu miejscach przekroczone o prawie 2 tysiące procent! Smog? To za mało powiedziane. Read more
Krótko: Sagan najlepszy w rankingu UCI
Peter Sagan (Tinkoff) zajął pierwsze miejsce w rankingu UCI World Tour. Z Polaków najwyżej – na na 44. pozycji – sklasyfikowany jest Rafał Majka (również Tinkoff). Na 46 miejscu jest Michał Kwiatkowski (Team Sky), a na 173 Maciej Bodnar (Tinkoff). Read more
Skład reprezentacji na szosowe MŚ w Doha
Znany jest skład polskiej reprezentacji na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które obędą się w Doha w dniach 09-16.10.2016. W ekipie nie znajdą się Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Read more
Niewiadoma wicemistrzynią Europy elity
szosa | Katarzyna Niewiadoma została wicemistrzynią Europy elity i mistrzynią w kategorii U23 w wyścigu ze startu wspólnego w Plumelec (Francja). Read more
Krótko: Niewiadoma wygrywa etap Boels Rental Tour
Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) wygrała szósty (ostatni) etap kolarskiego wyścigu Boels Rental Ladies Tour. Zwycięstwo w etapie dało jej 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, ale za to pierwsze w punktowej i młodzieżowej. Read more
Krótko: Jasińska Mistrzynią Polski w omnium
kolarstwo torowe: Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) byłs najlepsza w omnium podczas odbywających się Pruszkowie mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Drugie miejsce zajęła Natalia Rutkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team),a trzecie Karolina Karasiewicz (GK Planetx BOGO Szczecin) Read more
Krótko: Tekliński Mistrzem Polski w omnium
kolarstwo torowe: Adrian Tekliński (Tufo Prostejov) był najlepszy w omnium podczas odbywających się Pruszkowie mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Drugie miejsce zajął Michał Rzeźnicki (LUKS Trójka Piaseczno), a trzecie Mateusz Nowaczek (Warmińsko-Mazurski Klub Kolarski) Read more
Krótko: Włoszczowska dwunasta w generalce PŚ
Podczas odbywających się zawodów Pucharu Świata w kolarstwie górski w Vallnord w Andorze, Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła piątą pozycję. Zawody wygrała Szwajcarka Jolanda Neff (1:31.32), druga była Norweżka Gunn-Rita Dahle-Flesja (strata 36 sekund), trzecia Kanadyjka Catharine Pendrel (strata 1 minuta 21 sekund). Po ostatnich zawodach zaliczanych do... Read more
Aktualizacja AllTrails – Hiking & Biking do 6.1.4
Najnowsza aktualizacja bezpłatnej aplikacji „AllTrails – Hiking & Biking” przynosi sporo istotnych poprawek i zmian. Read more
Krótko: Rio 2016: Schurter ze złotem w kolarstwie górskim
Reprezentant Szwajcarii, Nino Schurter, zdobył złoty medal w kolarstwie górskim, podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Złoty medalista ukończył trasę z czasem 1:33:28. Srebro wywalczył reprezentant Czech Jaroslav Kulhavy (+0:50), brąz Hiszpan Carlos Coloma (+1:23). Read more
Rio 2016: Maja Włoszczowska ze srebrem!
Maja Włoszczowska wywalczyła srebrny medal w kolarstwie górskim podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Złoto zdobyła reprezentantka Szwecji, Jenny Rissveds z czasem 1:30:15. Maja na mecie zjawiła się ze stratą 37 sekund do liderki, brąz zdobyła reprezentantka Kanady, Catharine Pendrel (+1:26). Read more
Krótko: Rio 2016: Jerzyk 22. Jorgensen ze złotem w triathlonie
Reprezentująca Stany Zjednoczone Gwen Jorgensen, zdobyła złoty medal w triathlonie podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Amerykanka dystans przebiegłą w czasie 1:56:16, wyprzedzając znacznie Szwajcarkę Nicolę Spirig (1:56:56) i reprezentantkę Wielkiej Brytanii Vicky Holland (1:57:01). Zawodniczki podczas traiathlonu miały do przepłynięcia dystans o długości 1.5 km, przejechania na rowerze 38.48... Read more
Rio 2016: Zieliński szósty w keirin po skandalicznych decyzjach sędziów
kolarstwo torowe Damian Zieliński zajął szóste miejsce w keirinie podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Złoto trafiło do reprezentacji Wielkiej Brytanii Jasona Kenny’ego (10.113). Srebro zdobył Holender, Matthijs Buchli (+0.040). Brąz zdobył Malezyjczyk Azizulhasni Awang (+0.085). Damian Zieliński uzyskał czas +0.594. Skandaliczne dezycje sędziowskie Sędziowie aż dwukrotnie przerywali rywalizację, ponieważ... Read more
Krótko: Rio 2016: Viviani ze złotem w omnium
kolarstwo torowe Reprezentant Włoch, Elia Viviani, zdobył złoty medal w omnium – kolarskim wieloboju torowym – podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. W sześciu konkurencjach zawodnik zdobył 207 punktów, srebro zdobył reprezentant Wielkiej Brytanii Mark Cavendish (194 pkt.), brąz zdobył reprezentant Danii Lasse Norman Hansen (192 pkt.). Read more
Krótko: Rio 2016: Jason ze złotem w sprincie
kolarstwo torowe Reprezentant Wielkiej Brytanii, Jason Kenny, zdobył złoty medal w sprincie indywidualnym W dwóch finałowych biegach wygrał ze swoim rodakiem Callumem Skinnerem. Brąz zdobył Denis Dmitriev z Rosji, który wygrał z reprezentantem Australii, Matthew Glaetzerem. Read more
Bujak wygrywa 6. etap La Route de France
Jeżdżąca w teamie BTC City Ljubljana, Eugenia Bujak, wygrała 6. z 7 etapów wyścigu La Route de France z Plombières les Bains do Soultzmatt o dystansie 123,9 km. Dzięki zwycięstwu również awansowała na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, plasując się za amerykankami: Amber Neben z Bepink i Tayler Wiles... Read more
Rio 2016: Brytyjki ze złotem na 4km na dochodzenie
Kolarstwo torowe W wyścigu drużynowym na 4km na dochodzenie podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016, reprezentacja Wielkiej Brytanii w składzie (Katie Archibald, Laura Trott, Elinor Barker, Joanna Rowsell-Shand) zdobyła złoty medal. Srebro trafiło do drużyny amerykańskiej (Sarah Hammer, Kelly Catlin, Chloe Dygert, Jennifer Valente), brąz do reprezentacji Kanady (Allison Beveridge,... Read more
Krótko: Rio 2016: Ligtlee ze złotem w kierinie
kolarstwo torowe: Reprezentantka Holandii, Elis Ligtlee, zdobyła złoty medal olimpijski w kierinie podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Zwyciężczyni pokonała trasę z czasem 11.217, srebrny medal wywalczyła brytyjka Rebecca James (+0.033), brąz trafił do reprezentantki Australii, Anny Meares (+0.038). Read more
Rio 2016: Brytyjczycy ze złotem w wyścigu drużynowym na 4km na dochodzenie
kolarstwo torowe: Brytyjska drużyna w składzie Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull Bradley Wiggins zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich odbywających się w Rio 2016. Sięgając po złoto, zawodnicy również ustanowili nowy rekord świata 3.50,265. Co warto przypomnieć, wcześniejszy rekord 3.50,570 również należał do tej samej ekipy, która ustanowiła... Read more
Rio 2016: Zieliński i Sarnecki odpadli w repasażach w sprincie indywidualnym
Kolarstwo torowe / Reprezentujący Polskę Damian Zieliński i Rafał Sarnecki zdobyli drugie miejsca w repasażach, których stawką było prawo startu w 1/8 finału indywidualnych wyścigów sprinterskich na Rio 2016. Zieliński był szybszy od Czecha Pavla Kelemena, ale wolniejszy od reprezentanta Australii Patricka Constable’a. Sarnecki wyprzedził Francuza Francoisa Pervisa, był... Read more