Niewiadoma wicemistrzynią Europy elity Niewiadoma wicemistrzynią Europy elity
szosa | Katarzyna Niewiadoma została wicemistrzynią Europy elity i mistrzynią w kategorii U23 w wyścigu ze startu wspólnego w Plumelec (Francja). Również pozostałe zawodniczki... Niewiadoma wicemistrzynią Europy elity

szosa | Katarzyna Niewiadoma została wicemistrzynią Europy elity i mistrzynią w kategorii U23 w wyścigu ze startu wspólnego w Plumelec (Francja).

Również pozostałe zawodniczki z kadry (Małgorzata Jasińska, Katarzyna Pawłowska, Eugenia Bujak, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Ewelina Szybiak, Alicja Ratajczak) jechały blisko Niewiadomej. Ta dzięki nim mogła wjechać na ostatni kilometr ze stosunkowo „świeżą” nogą i na podjeździe prowadzącym do mety zaatakowała. Z nią zabrały się tylko Anna Van der Breggen (Holandia), Elisa Longo Borghini (Włochy), Rasa Leleivyte (Litwa) i Alena Amialiusik (Białoruś). O tym, kto stanie na podium zadecydował 5-osobowy sprint. Pierwsza finisz zaczęła Van der Breggen, a Niewiadoma próbowała wyjść jej z koła. Była bardzo bliska wyprzedzenia Holenderki, ale ostatecznie zabrakło do złota kilkanaście centymetrów. Polka mogła się zatem cieszyć ze srebra w elicie oraz tytułu mistrzowskiego w kategorii U23.

Warto odnotować, żę Mistrzostwa w Plumelec były pierwszymi, w których ścigała się elita, więc medal Niewiadomej jest dla Polski pierwszym w historii ME.

fot.: Wei Yuet Wong / Wikimedia