Rio 2016: Van der Breggen mistrzynią, Niewiadoma szósta Rio 2016: Van der Breggen mistrzynią, Niewiadoma szósta
Niewiele brakowało Katarzynie Niewiadomej, jak i innym Polkom, by sięgnąć po olimpijski medal w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego o długości 136.9km 7 sierpnia,... Rio 2016: Van der Breggen mistrzynią, Niewiadoma szósta

Niewiele brakowało Katarzynie Niewiadomej, jak i innym Polkom, by sięgnąć po olimpijski medal w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego o długości 136.9km 7 sierpnia, podczas Rio 2016.

Najpierw reprezentantka Belgii Lotta Kopecky uciekła peletonowi na 21. kilometrze. Parę km później utworzyła się grupa pościgowa w której znalazła się m.in. Anna Plichta, by po 40 kilometrach dogonić Belgijkę.

Na 40 km przed metą ucieczkę zorganizowała grupa zawodniczek wśród których znalazła się druga Polka – Małgorzata Jasińska. Zawodniczki zostały jednak dość szybko „wchłonięte” przez peleton. Na około 12 km przed metą podczas ostrego zjazdu, prowadząca wyścig – van Vleuten – przewróciła się na łuku.

Do mety pędziła samotnie reprezentantka USA, Mara Abbott, która tuż przed metą została wyprzedzona przez rywalki: holenderkę Annę van der Breggen (3:51:27), Emmę Johansson ze Szwecji (3:51:27) i Elisę Longo Borghini z Włoch (3:51:27)

Katarzyna Niewiadoma minęła metę szósta, Małgorzata Jasińska dwudziesta czwarta, a Anna Plichta uplasowała się na 41. pozycji