Rio 2016: Majka z brązem! Rio 2016: Majka z brązem!
Rafał Majka zdobywcą pierwszego medalu dla Polski podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016! Brąz trafił do rąk Rafała w wyścigu kolarskim mężczyzn ze startu wspólnego... Rio 2016: Majka z brązem!

Rafał Majka zdobywcą pierwszego medalu dla Polski podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016!

Brąz trafił do rąk Rafała w wyścigu kolarskim mężczyzn ze startu wspólnego o długości 237 km. Ostatnie 20 kilometrów przesądziło o wszystkim. Najpierw Rafał wraz z dwójką innych kolarzy (Vincenzo Nibali i Sergio Henao) oderwali się od grupy uciekającej. Na 17 kilometrze obaj zawodnicy przewrócili się na łuku, zostawiając Rafała samego. Od tego momentu rozpoczęła się jego samotna ucieczka po medal przed ścigającymi go zawodnikami. Przez długi czas różnica wynosiła 15 sekund, jednak do wyścigu o złoto przyłączyli się dwaj sprinterzy Jakob Fuglsang i Greg van Avermaet. Na dwa kilometry przed metą Rafał musiał uznać ich wyższość.

Bez Kwiatkowskiego nie byłoby sukcesu

Wiele Majka zawdzięcza Michałowi Kwiatkowskiemu, który uczestniczył w ucieczce, by później aktywnie uczestniczyć w nadaniu jej ostrego tempa, co miało na celu wymęczenie konkurentów Majki. I tak też się stało.

Gratulujemy polskim zawodnikom!