Wellens wygrywa Tour de Pologne Wellens wygrywa Tour de Pologne
Tim Wellens (Lotto Soudal) został zwycięzcą 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Tim Wellens jest również liderem klasyfikacji górskiej. Drugie miejsce zajął Fabio... Wellens wygrywa Tour de Pologne

Drugie miejsce zajął Fabio Felline (Trek – Segafredo), a trzecie Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team). Najlepszym Polakiem w klasyfikacji został Paweł Cieślik (VERVA Activejet). W klasyfikacji drużynowej najlepszą okazała się ekipa Lotto Soudal. Ekipa CCC Sprandi Polkowice uplasowała się na 6 pozycji, a VERVA ActiveJet Pro Cycling Team na 12. W klasyfikacji górskiej na trzecim miejscu podium znalazł się Paweł Cieślik (VERVA ActiveJet Pro Cycling Team), wyprzedzili go tylko Bettiol i Wellens.

Ostatni etap

Ostatni etap należał do Brytyjczyka Alexa Dowsetta z Movistaru, który pokonał trasę w 28 minut i 59 sekund. O 22 sekundy gorszy był Jonathan Castroviejo (Movistar), a trzecie miejsce zajął Primoz Roglic (Team Lotto NL – Jumbo). Najszybciej z Polaków mknął po ulicach Krakowa Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice), który był dziewiętnasty.

Etapy

Tegoroczny wyścig składał się 7 etapów, jednak etap 6 odbywający się w Bukowinie, z powodu warunków atmosferycznych, został anulowany.