Niewiadoma wygrywa Giro del Trentino Niewiadoma wygrywa Giro del Trentino
Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) wygrała dwudniowy wyścig – 23 edycję Giro del Trentino. Kolejna zawodniczka Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies) w klasyfikacji... Niewiadoma wygrywa Giro del Trentino

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) wygrała dwudniowy wyścig – 23 edycję Giro del Trentino. Kolejna zawodniczka Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies) w klasyfikacji generalnej miała czas o 36 sekund dłuższy. Trzecia była Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo) z czasem o 56 sekund dłuższym od Polki.

Katarzyna Niewiadoma już pierwszego dnia (18.06) wygrała etap z Torri del Benaco do Daone Pracul z 32 sekundową przewagą nad innymi zawodniczkami. Drugiego dnia (etap z Vigo Cavedine do Cavedine) zjawiła się na mecie 13, jednak wystarczyło to, by w klasyfikacji generalnej pozostać na pozycji lidera.

W wyścigu inne Polki nie wzięły udziału.