Vincenzo Nibali zwycięzcą Giro d’Italia 2016 Vincenzo Nibali zwycięzcą Giro d’Italia 2016
Tegoroczne Giro d’Italia przeszło do historii. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Włoch Vincenzo Nibali (Astana). Rafał Majka (Tinkoff) ostatecznie zajął bardzo wysokie piąte miejsce! Na... Vincenzo Nibali zwycięzcą Giro d’Italia 2016

Tegoroczne Giro d’Italia przeszło do historii. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Włoch Vincenzo Nibali (Astana). Rafał Majka (Tinkoff) ostatecznie zajął bardzo wysokie piąte miejsce!

Na pewno dałem z siebie wszystko, ale byli kolarze mocniejsi ode mnie. Nauczyłem się wiele na tym wyścigu, wiem też, że jeszcze trochę pracy przede mną, aby wygrywać wielkie wyścigi. Wiem jednak, że stać mnie na to – napisał na swoim FB Rafał po skończonym Giro.

Ostatni 163. kilometrowy etap z Cuneo do Torino zwyciężył Nikias Arndt (Team Giant – Alpecin) z czasem 3:48:18. Rafał Majka do mety dojechał 22. Paweł Poljański (Tinkoff) dojechał 105, co w klasyfikacji generalnej ugruntowało jego 35. pozycję, a Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step) zjawił się na mecie 134, co w klasyfikacji generalnej dało mu awans o trzy oczka i Giro zakończył na 136 pozycji.

Video