Greipel wygrał 12 etap Giro i… się wycofał Greipel wygrał 12 etap Giro i… się wycofał
Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal) z czasem 4:16:00 jest zwycięzcą 12 etapu Giro d’Italia. 168 kilometrowy etap odbył się na trasie Noale – Bibione. Niezmiennie... Greipel wygrał 12 etap Giro i… się wycofał

Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal) z czasem 4:16:00 jest zwycięzcą 12 etapu Giro d’Italia. 168 kilometrowy etap odbył się na trasie Noale – Bibione. Niezmiennie liderem klasyfikacji generalnej jest Bob Jungels (Etixx-Quick Step). Pomimo słabszego przejazdu, Rafał Majka wciąż w klasyfikacji generalnej jest na 6 pozycji.

Trzecie zwycięstwo

To było trzecie zwycięstwo Greipela w tegorocznnym Giro: był zwycięzcą 5. etapu (233km na trasie Praia a Mare – Benevento), a także siódmego (211km na trasie Sulmona – Foligno). Pomimo trzech zwycięstw, Niemiec wycofał się z dalszej rywalizacji w Giro d’Italia. W klasyfikacji generalnej był na 115 pozycji.

Polacy w rywalizacji

Wśród Polaków Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step) zjawił się na mecie 28 (jest 147 w generalce), Rafał Majka (Tinkoff) dojechał do mety 72 (6 w rankingu generalnym), Paweł Poljański (Tinkoff) minął metę 105 (jest 37 w klasyfikacji generalnej), a Przemysław Niemiec (Lampre – Merida) był 170 (79 w generalce).